Манчестър Юнайтед взе скалпа на Рома, фамозен гол на Пянич за "вълците" (видео)

Манчестър Юнайтед отново показа офанзивна мощ и победи Рома с 3:2 на стадиона в Денвър (САЩ) в първия си мач от супертурнира "

International champions cup".

Това беше втори успех за "червените дяволи" на американска земя след 7:0 над ЛА Галакси.  Срещу Рома "червените дяволи" играха за първи път с новите си екипи за гостуванията, които са в бял цвят. Футболистите на Рома започнаха по-добре мача, но постепенно отпаднаха и в края на полувремето инкасираха три гола. Сметката за Юнайтед откри Уейн Рууни след комбинация с Хуан Мата. Той му върна жестта три минути по-късно, а в последната минута Рууни се разписа и от дузпа, отсъдена за нарушение на Емануелсон срещу Уелбек. През второто полувреме на терена излезе съвсем нов отбор на Манчестър Юнайтед. От титулярите на терена останаха само двама играчи - Клевърли и Блакет. В игра влязоха Амос, М. Кийн, Смолинг, Йънг, Кагава, Шоу, Нани, Лингард, У. Кийн. В състава на Рома също бяха извършени много смени. Руди Гарсия започна второто полувреме със следния състав: Скорупски, Сома, Бенатия, Кастан, Коул, Юкан, Кейта, Наинголан, Флоренци, Дестро, Ляич. В 67-ата минута в състава на Рома бяха извършени нови пет смени, като в игра се появиха асове като Франческо Тоти и Миралем Пянич. Това даде резултат. В 76-ата минута Пянич вдигна трибуните на крака, след като вкара гол с изстрел от собствената половина на Рома. В игра влязоха още Баласа, Санабрия и Бориело. Играта напуснаха Бенатия, Флоренци, Дестро, Кейта и Юкан. В 83-ата минута Леандро Кастан можеше да намали, но ударът му от задна ножица срещна гредата. Рома все ак стигна до втори гол в 88-ата минута, когато реферът отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Майкъл Кийн. С изпълнението се нагърби ветеранът Франческо Тоти, който не сбърка.

Манчестър Юнайтед - Рома 3:2

1:0 - Рууни (36) 2:0 - Мата (39) 3:0 - Рууни (45-дузпа)

3:1 - Пянич (75)

3:2 - Тоти (88-дузпа)