Валансиен също се сбогува с Лига 1

Валансиен стана вторият изпаднал от Лига 1 след Аячо, след като днес загуби с 0:1 от Бордо вкъщи и два кръга преди края вече е на 9 точки от първия тим над чертата. Жюлиен Фобер смълча феновете на домакините с попадение в 74-ата минута. Срещата можеше да има и друг развой, ако още в 8-ата минута Маор Меликсон не беше изпуснал дузпа за Валансиен.В същото време Сошо продължава с отличното си представяне в последно време и е на крачка от спасението. Днес тимът надви Ница с 2:0 вкъщи, а по същото време Евиан загуби с 0:1 от Реймс. Така Сошо (37 т.) вече е само на точка от Евиан (38 т.), който засега е първият отбор над чертата. В двубой без значение Лориен спечели с 1:0 у дома срещу Аячо. Гостите затвърдиха впечатлението, че са най-слаби този сезон, тъй като от 26-ата минута играха с човек повече, но пак загубиха. Отделно те пропуснаха и дузпа, за да останат в крайна сметка с празни ръце заради попадението на Жереми Алиадиер в 17-ата минута. Тулуза и Нант пък си размениха по един гол за крайното 1:1 и доиграват сезона.От 22,00 часа тази вечер е дербито между Олимпик Марсилия и Лион. Последните два мача от кръга са в сряда, като в тях Монако на Димитър Бербатов приема Гинган, а Пари Сен Жермен е домакин на Рен.СТАТИСТИКА ОТ МАЧОВЕТЕКЛАСИРАНЕ