Левски отказа Спартак за 10 минути (галерия)

Левски сломи Спартак (Плевен) за една част, записвйки четвърта поредна и общо шестнадесета победа от началото на сезона. След 40 минути игра в столичната зала "Универсиада" на таблото светеше 98:74 (21:24, 20:23, 31:5, 26:22).По този начин "сините" вече са с еднакъв баланс (16-6) с втория в класирането - Балкан (Ботевград), но поради по-лоши показатели в директните двубои остават на трето място във временното подреждане. Отличното представяне на плеймейкъра на гостите Цветослав Острев не бе достатъчно за победа на плевенчани и възпитаниците на Цветан Антов инкасираха своята загуба №17 през сезона и са на седма позиция с актив 5-17.Столичани стигнаха до успеха за точно 10 минути. След колебливо представяне през първата половина на двубоя, в която натрупаха пасив от шест точки - 41:47, "сините" показаха тотално различно лице през третата четвърт. В третата част на срещата носителите на Купата на България се развхрирха и ограничиха съперника си до едва 5 точки, а от своя страна реализираха цели 31. В един момент плевенчани имаха период от повече от 5 минути без кош, за да се стигне до 72:52 след 30 изиграни минути.В оставащите 10 минути Левски не позволи на съперника да се върне в мача и триумфира при краен резултат 98:74. Христо Захариев бе над всички за победителите с 18 точки, 15 борби и 4 асистенции. Джумейн Джоунс добави 16 точки, 7 борби и 6 асистенции, докато Майк Уилкинсън реализира 15 точки.Цветослав Острев се отличи за Спартак и бе на крачка от "трипъл-дабъл" - 20 точки, 10 борби и 8 асистенции. Саша Топчов и Веселин Георгиев останаха с по 13 точки за загубилия отбор.ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА - ТУКЛЕВСКИ - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 98:74 (21:24, 20:23, 31:5, 26:22)ЛЕВСКИ: Брандън Хийт 8, Павел Иванов 13, Христо Захариев 18, Джумейн Джоунс 16, Николай Върбанов 5 (Майк Уилкинсън 15, Димитър Ангелов 7, Лайънъл Чалмърс 12, Стефан Георгиев 2, Камен Атанасов 2, Герасим Николов)СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Цветослав Острев 20, Васил Александров 10, Веселин Георгиев 13, Михаил Танев 5, Саша Топчов 13 (Александър Дяковски 3, Симеон Ценов 4, Росен Софрониев 6)Снимки: Илия Стоименов, Sportal.bg