Балкан излезе втори след рецитал на Станимир Маринов

Балкан (Ботевград) записа втора поредна победа, надигравайки категорично Спартак (Плевен) у дома с 96:65 (25:11, 34:19, 15:17, 22:18). Станимир Маринов изигра отличен мач, а след успеха ботевградчани се изкачиха до втората позиция в класирането на TESY НБЛ.Домакините отново изиграха резултатно първо полувреме, а още след първата четвърт имаха аванс от 14 точки - 25:11. Във втората част Иван Лилов  и съотборниците му избухнаха с цели 34 точки за 59:30 на почивката.В оставащите 20 минути Александър Тодоров даде шанс за изява на всичките играчи, записани в тимовия лист, като игрово време записаха младите Тенчо Тенчев и Велислав Гълъбов.В третата част Спартак успя да съкрати две точки от изоставането си - 74:47, но в заключителната четвърт Балкан отново настъпи газта и триумфира с 96:67.Станимир Маринов бе над всички за победителите и завърши с 28 точки, 9 борби и 3 асистенции за 25 минути, записвайки коефициент 35. Ноа Далман се отчете с 12 точки и 16 борби, а Мартин Маринов и Александър Груев също се отчетоха с по 12 точки.За Спартак Саша Топчов бе най-добър с 16 точки и 11 борби, Веселин Георгиев добави 13 точки, а Васил Александров - 12."Зелените" изместиха Черно море Порт Варна от второто място във временното класиране и вече имат 16 победи и 5 загуби. Спартак от своя страна е седми с 5 победи и 16 поражения.БАЛКАН - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 96:65 (25:11, 34:19, 15:17, 22:18)БАЛКАН: Станимир Маринов 28, Иван Лилов 7, Павел Маринов 9, Ноа Далман 12, Слободан Божович 6 (Петер Седмак 10, Велислав Гълъбов, Тенчо Тенчев, Александър Груев 12, Мартин Маринов 12)СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Цветослав Острев 4, Росен Софрониев 2, Веселин Георгиев 13, Михаил Танев 4, Симеон Ценов 10 (Саша Топчов 16, Александър Дяковски 4, Джеймс Анакриън, Васил Александров 12)