№24 за господаря на света (видео + галерия)

Клубният шампион на света Байерн (Мюнхен) защити титлата си в Бундеслигата, като спечели своята рекордна 24-а Салатиера. Това стана факт след категоричен успех с 3:1 над Херта (Берлин) като гост в мач от 27-ия кръг. Тони Кроос (6'), Марио Гьотце (14') и Франк Рибери (79') вкараха головете, които донесоха голямата радост за футболисти и фенове на баварския гранд. Адриан Рамос пък се разписа за столичани от дузпа в 66-ата минута.Клубът подобрява собствения си рекорд от миналия сезон за най-бързо завоювана титла. Преди година воденият от Юп Хайнкес състав триумфира в 28-ия кръг на 6 април, а сега този на Джосеп Гуардиола го прави в 27-ия кръг. Златният медал е първи за Пеп в Бундеслигата. Освен това за първи път в историята на германския елит имаме шампион още през март. Успехът в столицата тази вечер пък е 19-и пореден за първенство.+15Днес Гуардиола избра по-нестандартна схема в сравнение с тази, която налагаше през сезона досега. Той се доближи до 4-3-3, с която мачкаше начело на Барселона. Точно пред централните защитници действаше Филип Лаам, а вдясно и вляво от него другите двама халфове бяха Бастиан Швайнщайгер и Тони Кроос. В предни позиции на една линия атакуваха Гьотце, Ариен Робен и Томас Мюлер, като тримата постоянно сменяха местата си. Франк Рибери и Марио Манджукич пък седнаха при резервите.Всичко беше решено още преди изтичането на първия четвърт час. В 6-ата минута Кроос прониза Томас Крафт за 0:1, а в 14-ата минута Гьотце вкара един от малкото си голове с глава след точен пас на Швайнщайгер. В 37-ата минута Томас Мюлер удари греда, а в 44-ата минута излезе сам срещу Крафт, но не уцели вратата. През първата част домакините почти не успяваха да вземат топката и логично не създадоха нищо опасно пред Мануел Нойер. +15Малко след началото на втората част Пеп реши да запази силите на Мюлер и Робен, като вкара Рибери и Манджукич. Гостите продължаваха да диктуват темпото, но от нищото допуснаха Херта да се върне в двубоя. В 66-ата минута Рафиня ненужно изблъска Рамос и реферът посочи бялата точка. Колумбийският нападател с лекота преодоля Нойер за 1:2.Този гол обаче в никакъв начин не смути Байерн, който уби интригата с красиво изпълнение на Рибери за 3:1 в 79-ата минута. +15След като спечели титлата, сега пред Байерн остават задачите да защити трофеите си и от Шампионската лига и Купата на Германия. В турнира на богатите мюнхенци срещат Манчестър Юнайтед на четвъртфиналите, като мачовете са на 1 и 9 април. В надпреварата за националната купа пък шампионите вече са на полуфинал, където на 16 април са домакини на втородивизионния Кайзерслаутерн в една среща.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ+12