Иняки Уилямс открадна шоуто в Билбао (видео)

Отборът на Атлетик (Билбао) се доближи на три точки от Топ 4, след като спечели с 2:1 домакинството си на Еспаньол и записа трети пореден успех в Ла Лига и общо пети от последните си пет мача във всички турнири. Баски и каталунци изиграха изключително динамичен и доста нервен мач, в който феновете станаха свидетели на три изключително красиви попадения. Иняки Уилямс (8’) изведе “лъвовете” напред, Ернан Перес (51’) изравни малко след почивката, а Раул Гарсия (64’) донесе победата за селекцията на Ернесто Валверде.Иняки Уилямс взриви трибуните на “Сан Мамес” още при едно от първите си докосвания до топката. Младият нападател реализира истински шедьовър в 8-ата минута, когато пое топката с гръб към вратата и елиминира двама защитници на гостите със завъртане и прехвърляне, след което отправи неспасяем шут за 1:0.“Папагалчетата” си върнаха надеждата за нещо повече малко след началото на второто полувреме. Ернан Перес разигра отлчино двойно подаване с Виктор Санчес, който го изведе отлично с прехвърлящ пас зад защитата и Перес вкара в близкия ъгъл на вратаря за 1:1.Малко след това обстановката се изнерви, като съдията Алберто Ундиано се видя принуден да раздаде общо четири жълти картона в рамките на четири минути, а малко след това Атлетик се възползва от суматохата и си гарантира победата.В 64-ата минута Раул Гарсия се измъкна зад защитата на Еспаньол и падайки на тревата отбеляза с глава за 2:1, след отлично центриране на резервата Маркел Сусаета от левия фланг, а това се оказа и победното попадение за баските.Тимът на Билбао е на осма позиция във временното класиране със 17 точки, докато Еспаньол е на единадесето място с 13.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ