Без голове в първия финален двубой в азиатската Шампионска лига

Дубайският Ал Ахли и Гуанджоу Евъргранд (Китай) завършиха 0:0 в първата финална среща в Азиатската Шампионска лига. Реваншът е на 21-и май. Мачът не предложи кой знае колко емоции, а домакините от Дубай трябва да бъдат щастливи, че ще гостуват в Китай без да са допуснали гол. Повечето положения бяха пред тяхната врата, още повече след червения картон на защитника Абдулазиз Хайкал, който изрита Гао Лин в 84-ата минута.Бразилският полузащитник на Гуанджоу- Паулиньо на два пъти беше близо до попадение, а Хуан Боуен беше пред гол за своите малко преди края на първото полувреме, но домакините от Дубай в трите ситуации се спасиха. Те разчитаха единствено на крилото Исмаил Ал Хамади, който единствен носеше опасности пред китайската врата."Не играхме добре днес. Резултът е справедлив, защото нашият отбор не показа най-доброто от себе си, коментира бразилският треньор на Гуанджоу- Луис Фелипе Сколари."Единственото позитивно от днешния мач е, че не допуснахме гол. Не ни беше това целта преди началото на срещата, но от гредна точка на стратегията за втория мач е добро начало, заяви румънският специалист Козмин Оларою, който тренира Ал Ахли (Дубай).Всъщност за домакините самото участие на финала в азиатската Шампионска лига е сериозен успех, тъй като тимът никога не беше прескачал груповата фаза. Гуанджоу пък си осигури миналата седмица петата поредна титла в Китай и не познава поражението от месец май насам.