Има надежда: младежите отново на висота с бой над Люксембург

Младежкият национален отбор на България постигна втора поредна победа в квалификациите за Евро 2017. Младите ни таланти разбиха с 3:0 Люксембург в двубой от Група "5" на надпреварата, игран в Разград. Футболистите на Антони Здравков не оставиха никакви шансове на съперника и можеха да го разгромят и с още по-голям резултат. Нашите си свършиха работата още преди почивката, когато вече водеха с две попадения и бяха с човек повече. Българите откриха резултата в 17-ата минута с гол на Борислав Цонев след пас на Антонио Вутов. В 35-ата България удвои след като този път Вутов бе точен. Халфът се разписа след подаване на Мики Орачев. Малко преди почивката гостите останаха с човек по-малко, след като капитанът Фогел получи червен картон.След почивката България можеше да вкара поне още три четири гола, но се задоволи само с едно попадение. Резервата Кирил Десподов засече пас на Христо Попадийн в 74-ата минута и оформи крайното 3:0 за нашите момчета.По този начин България събра шест точки в групата, след като преди няколко дни взехме победа при гостуването на Румъния с 2:0. Със същия актив са и северните ни съседи, които днес се добраха до успех над Армения с 3:2 като гост. Толкова има и тимът на Уелс, който нанесе загуба на България в първия мач. Островитяните са и с мач по-малко. Следващият двубой на нашите е на 9 октомври - домакинство на Армения в Стара Загора.БЪЛГАРИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ 3:01:0 Цонев (17)2:0 Вутов (35)3:0 Десподов (78)

БЪЛГАРИЯ: 1.Георги Китанов, 4. Мики Орачев, 5. Пламен Гълъбов, 6. Христо Попадийн, 10. Борислав Цонев (29- Кирил Десподов), 14. Радослав Терзиев, 16. Георги Минчев (74- Цветелин Чунчуков), 18. Милен Гамаков – к, 19. Александър Василев, 20. Антонио Вутов (62- Никола Колев), 21. Радослав Цонев.

Люксембург: 1. Валентин Руле, 2. Тони Мастранджело, 3. Седрик Сакрас, Бен Фогел – к, 6. Милош Тодорович, 7. Кевин Кергер, 8. Ненад Драгович, 9. Джеф Ласчак, 11. Лука Дуриати, 14. Рикардо Коуто Пинто, 16. Мишел Бечтолд.