Още четири гола за Вила по пътя към Чемпиъншип, "светците" мечтаят за Европа (видео)

Саутхамптън продължава да поддържа живи шансовете си за участие в евротурнирите през следващия сезон, след като "светците" победиха с 4:2 като гост вече изпадналия отбор на Астън Вила. Шейн Лонг (16') сложи началото на головото зрелище, след като засече с глава отблизо центриране на Райън Бертранд. В 39-ата минута Бакуна върна много лошо топката назад, Лонг я догони, след което асистира на Душан Тадич, който на празна врата вкара първия си гол в днешния двубой. В края на първото полувреме Ашли Уестууд върна едно попадение след неразбирателство в отбраната на гостите. В 71-ата минута Тадич отбеляза втория си гол в мача след удар от границата на наказателното поле. Уестууд намали за втори път пет минути преди края, но в добавеното време резервата Садио Мане оформи крайното 2:4, след като бе точен с глава. Саутхамптън е на осма позиция с актив от 54 точки.СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!КЛАСИРАНЕ ТУК!