Мартин Камбуров разплака 103-годишната Славия и отново пише история (видео)

Локомотив (Пловдив) развали 103-годишния рожден ден на Славия, след като надигра белите с 3:1 в последен мач от 28-ия кръг на "А" група. С два гола за победителите се отличи Мартин Камбуров, който изравни на върха при стрелците нападателя на Лудогорец Клаудиу Кешеру. Двамата имат по 12 точни попадения, а ветеранът на смърфовете продължава да пише история, след като реализира съответно 166-ия и 167-ия си гол в "А" група, което му отрежда 5-о място във вечната ранглиста при стрелците.Веднъж за черно-белите реализира Пауло Серджо, а за белите вкара Ивайло Димитров от дузпа.Домакините започнаха много активно срещата и още във втората минута организираха добра атака. Тогава Пауло Серджо центрира към Дани Кики, който стреля, но Петков спаси.Постепенно белите изнесоха играта в предни позиции и на свой ред организираха няколко добри атаки, които обаче не завършиха с удар по посока на домакинския страж Ел Харуби. От своя страна Камбуров и Пауло Серджо опитаха изстрели извън наказателното поле, но те излязоха в аут.В 28-ата минута Камбуров стреля от 25 метра, но Петков без проблем улови. Седем минути по-късно белите организираха изключително опасна контраатака, в която четирима техни футболисти се озоваха срещу един бранител на домакините, но Георги Йомов не успя да овладее добре топката и Крум Стоянов я изчисти. До края на полувремето двата отбора не създадоха повече положения и се оттеглиха на почивка при 0:0.След подновяване на играта Локомотив натисна своя противник и положенията започнаха да се редят едно след друго. В 53-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата, когато футболист на домакините опита да шутира, но се получи пас към Камбуров, който си сложи крака и изпрати топката в дясната греда на бялата врата. При добавката Петков демонстрира блестящ рефлекс след шут отблизо на Иван Иванов.Минута по-късно нова добра атака на смърфовете завърши с центриране на Иван Иванов, което Петков изби, а при добавката Камбуров бе безгрешен - 1:0 за Локомотив. Това бе 166-то попадение за нападателя в "А" група, което му отрежда пето място във вечната голмайсторска ранглиста.В 63-ата минута Локо вкара втори гол. Пауло Серджо пресече опит за пас на Стефан Велков, подаде на Камбуров, който не прояви егоизъм и вместо да стреля, върна към своя съотборник. Това се оказа правилно, тъй като португалецът реализира първото си попадение с черно-бялата фланелка.В 81-ата минута белите се върнаха в мача, когато Ивайло Димитров реализира дузпа за нарушение на Иван Иванов срещу Дуде Дунгала. Надеждите на столичани поне за точка не траяха дълго, тъй като в 84-ата минута появилият се като резерва Карагерен получи извеждащ пас от тъч, подаде към Камбуров, който хладнокръвно вкара 167-то си попадение в "А" група за крайното 3:1 за Локомотив.Стартови състави:Локомотив (Пловдив): Ел Харуби, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Иван Иванов, Крум Стоянов, Стефан Велев, Мартин Райнов, Дани Кики, Пауло Серджо, Димитър Велковски, Мартин КамбуровСлавия: Георги Петков, Омар Абуд, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Цветомир Панов, Янис Карабельов, Емил Мартинов, Емил Стоев, Георги Йомов, Ивайло Димитров, Сердер СердеровМИНУТА ПО МИНУТАГЛЕДАЙТЕ ТУК