Резервата Диян Райков донесе ценен успех за ОФК Карнобат

Сладка победа с минималното 1:0 изковаха футболистите на Карнобат. Те се наложиха над Асеновец (Асеновград) в мач от 22-ия кръг на Югоизточна "В" група пред около 800 зрители. В публиката бе и кметът на Община Карнобат Георги Димитров, който за пореден път уважи момчетата и тяхната игра на обновената база.Успехът дойде след късен гол на резервата Диян Райков, който влезе като резерва и в 85-ата минута хвърли в екстаз феновете по трибуните. Младокът се възползва от неразбирателство в отбраната на Асеновец и опъна мрежата на гостите.Двубоят премина основно под диктовката на карнобатлии, които този път сътвориха цял сериал от положения пред вратата на Асеновец, но липсата на късмет им попречи далеч по-рано да си осигурят победата. Вместо това, след множество накъсвания на играта, в залеза на мача, птичето на радостта кацна на рамената на състезателите от Карнобат.Победата е втора поредна за момчетата на наставника Атанас Димов, след разгромното 5:0 преди седмица в Сливен.За първи път тази пролет с екипа на Карнобат играха местните любимци Пламен Димитров и Георги Калоянов, които се възстановяват от контузии. Димитров игра цял мач титуляр с капитанската лента, а Калоянов влезе като резерва 17 минути преди края на мача.В следващата си среща Карнобат ще гостува на Ураган (Бояджик). Двубоят е на  26-и март, събота, от 15 часа. Във временното класиране карнобатлии запазват 11-о място, но вече с актив от 30 точки.КАРНОБАТ: Христиан Славов, Трендафил Момчилов, Александър Георгиев, Пламен Димитров, Ясен Тузаков, Стойко Колев (67 – Добромир Иванов), Иван Макриев, Димитър Петров, Райчо Раев (52 – Диян Райков), Яни Николов (73 – Георги Калоянов), Петър Колев