Монтана си върна Купата на България след година прекъсване

Монтана 2003 победи домакините от Берое със 77:57 точки и спечели Купата на България по баскетбол за жени в Стара Загора. За Монтана 2003 това е шеста Купа в историята на клуба и втора за последните три години. Това е трети трофей за тима от Северозападна България в последните няколко години, като те триумфираха и през 2009-а. Купата на победителките връчи президентът на БФБаскетбол Георги Глушков.Монтанки доминираха на терена през целия мач и не позволиха на домакините отново да зарадват феновете си. Още в първите минути възпитаничките на Стефан Михайлов поведоха с 20:6, а на почивката имаха преднина от 38:31. Баскетболистките от Монтана продължиха силната си игра и 1:26 минута преди края на третата част след тройка на Виктория Стойчева имаха аванс от 24 точки при 62:38, след което срещата спокойно се доигра. С "дабъл-дабъл" за победителките се отчете Келиндра Закъри - 22 точки и 11 борби. Шарел Алън добави 12 точки, 8 борби и 5 асистенции, а с 12 точки и 5 борби приключи Даниела Петева. По 11 точки записаха Виктория Стойчева и Моник Рийд. За домакините ЛаКийша Сътън се отличи с 19 точки и 6 борби, а Анна Римпова записа 10 точки и 8 борби.Дунав 8806 (Русе) спечели бронзовите медали след успех над Хасково 2012 с 86:77 точки след продължение. Редовното време завърши 74:74.Монтана 2003 - Берое (Стара Загора) - 77:57 (25:11, 13:20, 24:11, 15:15)състави: Монтана 2003: Келиндра Закъри 22, Моник Рийд 11, Даниела Пенева 12, Шарел Алън 12, Виктория Стойчева 11 (Вероника Джикова 0, Дебора Филипова 0, Надежда Симеонова 0, Радостина Димитрова 7, Габриела Николова 2)Берое: Ивелина Вранчева 0, Радослава Бъчварова 2, Милена Томова 8, ЛаКийша Сътън 19, Частити Рийд 4 (Златина Калоферова 3, Анна Римпова 10, Стефка Николова 6, Естер Мичева 2, Зорница Найденова 3, Мария Вълчева 0, Магдалена Неделчева 0) индивидуални награди:най-полезен играч (МВП) - Келиндра Закъри (Монтана 2003)най-много отнети топки - Радослава Бъчварова (Берое) най-много асистенции - Лия Галдейра (Хасково 2012)най-резултатна баскетболистка - Лия Галдейра (Хасково 2012)с най-много борби - Дженифър Брандън (Дунав 8806)награда "Краси Гюрова" - Милена Томова (Берое)