Локо (Пловдив) разби грузинци за ЧРД на Бонев

Отборът на Локомотив Пловдив постигна трета победа в предпоследната си проверка на турска земя. "Смърфовете" победиха с 3:0 грузинския Чикхура Сакхере и така зарадваха легендата на клуба Христо Бонев, който днес празнува рожден ден. Още след първите 45 минути Локо имаше комфортна преднина като реализира цели три безответни попадения на шестия в класирането в Грузия. Капитанът Мартин Камбуров откри от фаул  в 20-ата минута, а Бирсент Карагарен наказа противниковият вратар на два пъти в 30-та и 40-та минута, а в 40-та капитанът на за 3:0.

През второто полувреме нови три възможности за гол се откриха пред влезлите като резерви Дани Кики и Мансур. Сенегалският нападател е нацели на два пъти страничния стълб на вратата на Чикхура, а Кики веднъж. Следващата и последна контрола на Локомотив в Анталия е на 6 февруари срещу първия в класирането в Армения - Алашкерт.

ЛОКО ПД - ЧИКХУРА 3:0

1:0 Камбуров (20) 2:0 Карагерен (30) 3:0 Карагерен (40)

ЛОКО (ПД): Александър Витанов, Пламен Крумов, Кирил Котев, Александър Тунчев, Крум Стоянов, Мартин Райнов, Стефан Велев, Веселин Марчев, Бирсент Карагарен, Емил Гъргоров, Мартин Камбуров