Атлетик Билбао пак потопи Виляреал (видео)

Отборът на Атлетик Билбао нанесе втора загуба на Виляреал във втората 1/8-финална схватка за Купата на краля. След героичния обрат на „Сан Мамес“ днес тимът на Ернесто Валверде също стигна до успеха, макар и не по толкова драматичен начин, и се класира напред с общ резултат 4:2. Иняки Уилиямс отбеляза попадението в 21-ата минута, което обезкуражи „подводницата“.

Наставникът на домакините Марселино Гарсия Торал реши да заложи на някои резервни футболисти и това се отрази на представянето на отбора, който издишаше срещу титулярните баски. След по-силна игра през първата част „червено-белите“ заслужено изковаха преднина. В 21-ата минута Аймерик Лапорт подаде към чудесно придвижилия се Уилиямс, който преодоля Мариано Барбоса – 0:1.

След почиката „жълтите“ не показаха почти никакви аргументи, че имат сили за обрат. Най-доброто положение за полувремето се получи пред домакинската врата в 71-ата минута, когато Лео Баптищао беше близо до автогол след остро центриране.

Снимка: "Марка"