Шахтьор събра 6 точки, Коняспор се дъни без Рангелов

Шахтьор Донецк удари Брага с 2:0 в мач от група Н на Лига Европа и излезе начело в класирането с пълен актив от шест точки. В другия мач от групата Коняспор без Димитър Рангелов в състава си загуби с 0:2 при гостуването на Гент в Белгия и остана на дъното с 0 точки. Гент върви втори с 4 точки, докато Брага има 1 и е трети.Победата на Шахтьор е много ценна, тъй като украинският тим остана с човек по-малко в 47-ата минута, когато бразилецът Фред беше изгонен за втори жълт картон. Резултатът в този момент беше 1:0 за тима от Донецк, след като Тарас Степаненко беше открил още в 5-ата минута. Дори с човек по-малко Шахтьор успя да стигне до втори гол в 56-ата минута, когато Виктор Коваленко оформи крайното 2:0.Коняспор пък допусна втора поред загуба в Лига Европа и намали шансовете си да продължи напред в Лига Европа. Гент осигури победата си още през първите 45 минути, като точни бяха Сайеф Кент в 17-ата и Нето в 33-ата. ГЕНТ - КОНЯСПОР 2:01:0 Сайеф (17)2:0 Нето (33)МИНУТА ПО МИНУТА