Тотнъм превзе "Ривърсайд" с азиатска магия (видео)

Отборът на Тотнъм победи с 2:1 Мидълзбро като гост на "Ривърсайд" в мач от 6-ия кръг на английската Висша лига. И двата гола за "шпорите" от Лондон вкара южнокореецът Сон Хюн-Мин (7, 23). За Боро точен бе Бен Гибсън (65). Тимът на Маурисио Почетино продължава без поражение в Премиър Лийг, като е втори в класирането с 14 точки и само 3 допуснати във вратата си гола. Воденият от Айтор Каранка Мидълзбро пък е 15-и с 5. Лидер е безгрешният дотук Манчестър Сити с пълен актив от 18 точки.В 7-ата минута Сон Хюн-Мин получи топката от Винсент Янсен в наказателното поле на Боро, с хубави движения се освободи от бранителите и с удар отблизо изведе "шпорите" напред в резултата. Малко преди попадението бившият страж на Барселона Виктор Валдес успя да парира далечен шут на Деле Али, но не съумя да отрази изстрела на Сон Хюн-Мин.В 23-ата минута отново 24-годишният южнокореец показа на какво е способен, правейки резултата 0:2. Сон Хюн-Мин си поигра с бранителите на Мидълзбро отляво на вратата на Валдес, след което с изключителен шут изпрати топката в мрежата, а испанският вратар на домакините бе просто зрител в тази ситуация.В 35-ата минута играчите на Маурисио Почетино пропуснаха отличен шанс за трети гол. Първо Кристиан Ериксен получи шанс да стреля от много добра позиция, но шутът му бе блокиран от защитник, а веднага след това Валдес спаси удар от малък ъгъл и отблизо на Муса Сисоко. Секунди по-късно Деле Али имаше претенции за неотсъдена дузпа. Али падна на земята, като изглеждше, че е бил блъснат в гръб от играч на Боро, но реферът Греъм Скот не посочи бялата точка. Гостите имаха още възможности за гол до края на първата част, като в 44-ата минута пред Деле Али се откри чудесен шанс, но той стреля над вратата след грешка на защитник на Мидълзбро.Лондончани доминираха на терена и през второто полувреме, но в 65-ата минута Мидълзбро малко изненадващо успя да върне едно попадение. Стюарт Даунинг центрира от фаул и защитникът Бен Гибсън изпрати топката в мрежата зад Юго Лорис.В 77-ата минута резервата на Мидълзбро Джордан Роудс отправи хубав удар с глава след центрирне отляво, но Лорис се намеси стабилно и резултатът остана 1:2. В 83-ата минута пък резервата на Тотнъм Ерик Ламела можеше да сложи точка на спора, но Валдес спаси удара на аржентинеца.В крайна сметка, защитата на Тотнъм не позволи кой знае какви опасности за вратата на Лорис в заключителните минути и Тотнъм заслужено взе победата.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ