Турция не пропусна шанса си да приближи върха (видео)

Турция не допусна изненада при гостуването си на Косово и успя да се наложи с 4:1 срещу коравите домакини в световна квалификация от Група “I”, с което продължава битката за място на финалите в Русия. Загубата на Хърватия от Исландия означава, че първата позиция вече е само на 2 точки разлика.Волкан Шен изведе комшиите ни напред още в 7-ата минута, когато засече центриране отляво. Съперникът обаче изравни в 22-ата чрез Амир Рахмани, но малко след това - в 31-ата минута, 19-годишният Дженгиз Юндер отново даде преднина на турците. Опитният Бурак Йълмъз подсигури триумфа с трето попадение в 61-ата минута, а в 82-ата Йодзан Туфан окончателно сложи край на надеждите на тима на Косово.Тази група се очертава като една от най-интересните, след като четири отбора са поместени в рамките на две точки. КОСОВО - ТУРЦИЯ 1:40:1 Волкан (7)1:1 Рахмани (22)1:2 Дженгиз (31)1:3 Бурак (61)1:4 Йодзан (82)СТАТИСТИКА И МИНУТА ПО МИНУТАВ другите мачове:Финландия - Украйна 1:2Исландия  -Хърватия 1:0Група "I"Класиране:1. Хърватия 13 т.2. Исландия 13 т.3. Турция 11 т.4. Украйна 11 т.5. Финландия 1 т.6. Косово 1 т.В следващия кръг на 2 септември:Финландия - ИсландияХърватия - КосовоУкрайна - Турция