Атлетико показа перфектна игра точно преди гостуването на "Бернабеу" (видео)

Атлетико Мадрид се реваншира по категоричен начин за издънката си през седмицата, разгромявайки Лас Палмас с 5:0 като гост в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион. С тази победа полуфиналистът в Шампионската лига отново дръпна с 3 точки на Севиля в битката за бронза, но съперникът е с двубой по-малко. "Гран Канария" не стана свидетел на никаква интрига, защото още до 18-ата минута топката на три пъти беше спряла в мрежата на Хави Варас. Кевин Гамейро даде тон за разгрома във 2-ата минута, след него точен беше Саул Нигес (17'), преди секунди по-късно френският нападател отново да порази целта. Малко по-късно той уцели и гредата. През второто полувреме, когато мачът вече се доиграваше, Томас Тейе покачи на 4:0 в 72-ата минута, а в последните секунди Фернандо Торес завърши рецитала - 5:0. От 65-ата минута Лас Палмас играеше с човек по-малко заради изгонването на Кевин-Принс Боатенг.В Атлетико вече мислят за сблъсъка с Реал Мадрид във вторник от ШЛ. Срещата е на "Сантиаго Бернабеу". В Ла Лига на "дюшекчиите" има остават срещи с Ейбар, Бетис и Атлетик Билбао. Лас Палмас пък не играе за нищо.СТАТИСТИКАКЛАСИРАНЕ