Алекс Колев с първи гол в Полша

Българският нападател Александър Колев вкара първия си гол с екипа на Стал (Миелец) в сблъсък от 22-ия кръг на второто ниво в Полша. Бившият младежки национал заби първото попадение при равенството 2:2 в гостуването на Битовия (Битов). Той се разписа в 18-ата минута. Двубоят от полската Лига 1 започна отлично за отбора на Стал. В 18-ата минута бившият стрелец на Ботев (Пловдив) и Берое Алекс Колев откри резултата на стадион "Мосир". При този резултат завърши и първата част. Второто полувреме стартира много лошо за гостите и Плой изравни в 57-ата минута. Девет минути по-късно домакините направиха пълен обрат, когато Бак вкара за 2:1 от дузпа. Крайният резултат в сблъсъка оформи Радул в 76-ата минута, след като показа самочувствие и се разписа от бялата точка. Отличен мач за гостите от Стал записа и друг българин, бившият халф на Берое Васил Панайотов също се отличи с много добри изяви в Битов. Добрата форма за тима от Миелец продължава, след като от старта на втория полусезон тима има седем точки от първите три мача.