"Разстрел" в Горна Оряховица! (видео)

Отборът на Лудогорец разгроми Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Българският шампион се наложи като гост с 5:0 и по този начин увеличи преднината се на върха пред Левски с цели 15 точки. Днес "сините" загубиха от Берое. С хеттрик в днешната среща се отличи Клаудио Кешеру (49,86,90) и по едно добавиха Марселиньо (6) и Вандерсон (80).През целия мач Лудогорец бе пълен господар на терена и 5:0 бе най-малкото, с което Локомотив се оттърва.Мачът стартира с меле пред вратата на българския шампион, което не доведе до нищо сериозно.Още в шестата минута Марселиньо откри резултата, след центриране на Вандерсон. Техничният бразилец майсторски елиминира прекия си пазач в наказателното поле и отблизо реализира с левия крак.В деветата минута гостите пропуснаха идеална възможност да нанесат втори тежък удар. Джонатан Кафу изведе Клаудио Кешеру на голова позиция, но голмайсторът не уцели очертанията на вратата с десния крак.В 32-ата минута Сисиньо проби и подаде към Вандерсон, който бе на границата на наказателното поле. Крилото потърси техничен изстрел, който попадна право в обсега на стража Николай Банков.Малко преди края на първата част Марселиньо пробва късмета си с удар отдалеч, но Банков се хвърли самоотвержено и изби в корнер.В 45-ата минута Лудогорец осъществи добра многоходова атака. Лукаш Саша излезе на чиста позиция, но шутира право в Банков.Секунди по-късно домакините създадоха напрежение пред вратата на Владислав Стоянов. За разочарование на Локо ГО атаката завърши със слаб удар, който бе спасен с лекота от националния вратар.Втората част стартира с гол във вратата на Локомотив. Козмин Моци напредна по дясното крило и центрира към Кешеру. Румънецът реализира в 49-ата минута красиво попадение, като преди да навести мрежата, топката срещна страничната греда.В следващата атака Марселиньо можеше окончателно да сложи точка на спора. Сисиньо центрира остро отдясно към техничаря, който от няколко метра, не успя да опъне мрежата.Минута по-късно реферът не зачете чист гол на Марселиньо, тъй като страничният съдия сигнализира за засада, а такава нямаше.В 72-ата минута удар на Мохамед от фаул премина на сантиметри от горната греда.В 78-ата минута Кешеру изведе на добра позиция Кафу, който не успя да направи резултата класически.В 80-ата минута българският шампион вкара трети гол. Автор на попадението бе Вандерсон, който се разписа с плътен шут по земя, след асистенция на Кешеру. При тази ситуация съдията не видя, че Вандерсон се намира в засада.Малко по-късно Марселиньо пропусна сам срещу вратаря. Четири минути преди края на редовното време Кешеру разстреля отблизо Банков за 0:4. В 90-ата минута Кешеру вкара хеттрик, оформяйки крайното - 0:5.ЛОКО ГО - ЛУДОГОРЕЦ 0:50:1 Марселиньо 60:2 Кешеру 490:3 Вандерсон 800:4 Кешеру 860:5 Кешеру 90ЛОКО ГО: Банков, Желев, Кавдански, Цонков, Фиданин, Юлис, Христов, Джоман, Кифуети, НДонгала, Муса ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Натанаел, Сисиньо, Паломино, Моци, Дяков, Лукас Саша, Вандерсон, Кафу, Кешеру, Марселиньо