Бивш играч на Левски блести за Нефтохимик - Монтана направи пропуските на сезона (видео)

Нефтохимик стартира ударно пролетния полусезон, след като надигра с 2:0 Монтана в мач от 20-ия кръг на Първа лига. В герой за шейховете се превърна дошлият от Левски Галин Иванов, който вкара и двете попадения.Не без сериозна заслуга за домакинската победа бяха два фрапантни пропуска на гостите през втората част, когато Даниел Генов не успя да вкара на празна втара от 15 метра, а Атанас Илиев пропусна да се разпише от 5 метра фронтално срещу вратата.Първото чисто голово положение на стадион "Лазур" бе в полза на Монтана. В 6-ата минута Андреас Васев центрира отлично отдясно към Петър Атанасов, който стреля от 5-6 метра с глава, но топката профуча на сантиметри покрай дясната греда на Янко Георгиев.Домакините отговориха подобаващо в 16-ата минута, когато Галин Иванов и Венцислав Христов комбинираха на скорост в наказателното поле на гостите, но в последния момент бранител на Монтана успя да предотврати сериозната опасност, изчиствайки в корнер. След неговото изпълнение Христов стреля, но Счекич без проблем улови.В 29-ата минута Иван Вълчанов шутира силно от фаул, но Счекич изби в корнер. Пет минути по-късно удар на Христов излезе в аут.Натискът на шейховете даде резултат в 35-ата минута, когато Дюлгеров подаде към непокрития Галин Иванов, който с майсторски диагонален шут от 15 метра вкара за 1:0 в долния десен ъгъл на Счекич.В 40-ата минута Монтана организира добра атака отляво, която завърши с отлично центриране към Стивън Петков. Нападателят на гостите опита да стреля с глава, но вместо това удари топката с ръка, тя се озова в мрежата на бургазлии, но попадението правилно бе отменено, а Петков получи жълт картон.В 54-ата минута Нефтохимик стигна до втори гол. Отлична атака отляво завърши с мощен шут на Венци Христов, който стражът на гостите спаси. Последва пас на Романов към Галин Иванов и новото попълнение на шейховете разстреля Счекич за 2:0.В 77-ата минута Монтана можеше да се върне в двубоя, но Даниел Генов направи невероятен пропуск. Стражът на домакините Янко Георгиев излезе да пресече дълъг пас, но се размина с топката. Тя бе настигната от Генов, който обаче не успя да вкара от 15-16 метра фронтално в празната врата, стреляйки в аут.В 90-ата минута Атанас Илиев направи нов фрапантен пропуск за Монтана. Нападателят получи успореден пас по земя, но от 5 метра шутира в аут.И след този успех Нефтохимик остава на предпоследното място в Първа лига, но с 18 точки вече е на цели 9 пред последния - Монтана.НЕФТОХИМИК - МОНТАНА 2:01:0 Галин Иванов 352:0 Галин Иванов 54