Бивш играч на Левски блести за Нефтохимик - Монтана направи пропуските на сезона (видео)

Нефтохимик стартира ударно пролетния полусезон, след като надигра с 2:0 Монтана в мач от 20-ия кръг на Първа лига. В герой за шейховете се превърна дошлият от Левски Галин Иванов, който вкара и двете попадения.

Не без сериозна заслуга за домакинската победа бяха два фрапантни пропуска на гостите през втората част, когато Даниел Генов не успя да вкара на празна втара от 15 метра, а Атанас Илиев пропусна да се разпише от 5 метра фронтално срещу вратата.

Първото чисто голово положение на стадион "Лазур" бе в полза на Монтана. В 6-ата минута Андреас Васев центрира отлично отдясно към Петър Атанасов, който стреля от 5-6 метра с глава, но топката профуча на сантиметри покрай дясната греда на Янко Георгиев.

Домакините отговориха подобаващо в 16-ата минута, когато Галин Иванов и Венцислав Христов комбинираха на скорост в наказателното поле на гостите, но в последния момент бранител на Монтана успя да предотврати сериозната опасност, изчиствайки в корнер. След неговото изпълнение Христов стреля, но Счекич без проблем улови.

В 29-ата минута Иван Вълчанов шутира силно от фаул, но Счекич изби в корнер. Пет минути по-късно удар на Христов излезе в аут.

Натискът на шейховете даде резултат в 35-ата минута, когато Дюлгеров подаде към непокрития Галин Иванов, който с майсторски диагонален шут от 15 метра вкара за 1:0 в долния десен ъгъл на Счекич.

В 40-ата минута Монтана организира добра атака отляво, която завърши с отлично центриране към Стивън Петков. Нападателят на гостите опита да стреля с глава, но вместо това удари топката с ръка, тя се озова в мрежата на бургазлии, но попадението правилно бе отменено, а Петков получи жълт картон.

В 54-ата минута Нефтохимик стигна до втори гол. Отлична атака отляво завърши с мощен шут на Венци Христов, който стражът на гостите спаси. Последва пас на Романов към Галин Иванов и новото попълнение на шейховете разстреля Счекич за 2:0.

В 77-ата минута Монтана можеше да се върне в двубоя, но Даниел Генов направи невероятен пропуск. Стражът на домакините Янко Георгиев излезе да пресече дълъг пас, но се размина с топката. Тя бе настигната от Генов, който обаче не успя да вкара от 15-16 метра фронтално в празната врата, стреляйки в аут.

В 90-ата минута Атанас Илиев направи нов фрапантен пропуск за Монтана. Нападателят получи успореден пас по земя, но от 5 метра шутира в аут.

И след този успех Нефтохимик остава на предпоследното място в Първа лига, но с 18 точки вече е на цели 9 пред последния - Монтана.

НЕФТОХИМИК - МОНТАНА 2:0

1:0 Галин Иванов 35
2:0 Галин Иванов 54