Летящ старт за Берое, заралии с тежък погром над Дунав (видео+снимки)

Шампионът на България за 1986 година Берое свали на земята сензацията през есенния дял в Първа професионална лига Дунав. В първи двубой от 20-ия кръг на родния шампионат заралии нанесоха истински погром над “драконите”, като ги удариха с 4:0 на стадион “Лудогорец Арена” в Разград. В герой за футболистите на Ферарио Спасов се превърна новото попълнение Антон Карачанаков, който се разписа на два пъти (3’ и 58’). По едно попадение пък добавиха Жуниор Мапуку (60’) и друг наскоро привлечен под Аязмото играч - Виле Салмикиви (79’). С категоричния успех в дома на Лудогорец Берое събра 26 точки в актива си и се доближи само на две до заветната шеста позиция, която в момента се заема именно от днешния му съперник Дунав.Първото попадение в Разград падна още в 3-ата минута, когато Карачанаков, който играе под Аязмото като преотстъпен от елитния полски Краковия, се възползва от груба грешка в отбраната на русенци. Юношата на Пирин (Благоевград) се озова очи в очи с новоизлюпения национал Мартин Луков и от непосредствена близост го разстреля. Тимът от Русе обаче може да има претенции към главния арбитър Никола Попов, тъй като останаха известни съмнения първо за нарушение срещу техен играч в предни позиции секунди преди головата атака на заралии, както и за игра с ръка на Мапуку при овладяването на топката преди последвалата му асистенция към Карата. Макар да нямаше чисти голови положения и да губеше в резултата, през първите 45 минути Дунав стоеше добре на терена и по никакъв начин не даваше индикации, че ще капитулира по такъв начин след почивката.Четвърт час след подновяването на играта Берое вече бе нанесъл своя тежък и финален удар. В 58-ата минута Михаил Милчев бе изгонен с директен червен картон, след като фаулира откъсващия се Жуниор Мапуку. С изпълнението на фаула се нагърби голмайсторът Карачанаков, за когото не бе проблем да покачи на 2:0 от любимата си позиция. Секунди след като старозагорци направиха сериозна крачка към трите точки, те сложиха точка на спора с трети гол във вратата на Луков. Карлос Охене изведе технично “виновника” за червения картон на Милчев зад защитата на “сините” и конгоанецът с лекота преодоля юношата на Левски и Славия.От тук насетне мачът се доиграваше и в игра за заралии се появиха привлеченият наскоро Виле Салмикиви и младият Денислав Станчев. Финландецът, който похвали по-рано през седмицата Жуниор Мапуку, записа мечтан дебют, след като в 80-ата минута, секунди след появата си на терена, заби гол във вратата на Дунав след асистенция именно на чернокожия си партньор в нападението на Берое. Голът на скандинавеца фиксира и крайното 4:0 в полза на заралии.Първа професионална лига, 20-и кръг:Дунав - Берое 0:40:1 Карачанаков 3'0:2 Карачанаков 58'0:3 Мапуку 60'0:4 Салмикиви 79'Дунав: 1. Луков, 66. Джалилов, 4. Патев, 22. Милчев, 28. Атанасов, 11. Димов (к), 6. Аясс (5. Марем 61'), 94. Ненов (77. Костадинов 54'), 7. Карагерен, 10. Шопов, 99. Муйеци (9. Будинов 46')Старши треньор: Веселин ВеликовБерое: 12. Перниш, 3. Охене (11. Салмикиви 76'), 4. Като, 5. Георгиев, 6. Иванов (к), 7. Райнов, 10. Мапуку, 17. Карачанаков (27. Станчев 81'), 21. Василев, 24. Делич (23. Цонев 68'), 28. ПеневСтарши треньор: Ферарио СпасовЖълти картони: Димов 44' (Дунав); Василев 31' (Берое)Червен картон: Милчев 57' (Дунав)Главен съдия: Никола Попов (София)Асистенти: Веселин Мишев и Георги Тодоров (София)Стадион: “Лудогорец Арена”, РазградМИНУТА ПО МИНУТАСнимки: Официален сайт на Берое