Антъни Иванов - машина за рекорди (видео и снимки)

Антъни Иванов безспорно изпраща най-успешната година в кариерата си. Талантът от Велико Търново беше избран за Плувец №1 в България за 2017-а, нареди се под №4 в анкетата за “Спортист на годината”, спечели бронзов медал на 200 метра бътерфлай на Световното първенство за юноши и намери място сред най-добрите осем в същата дисциплина на планетарния форум за мъже. @@@В момента възпитаникът на Николай Вакареев участва на държавното първенство на малък басейн в столицата, където отново продължава с корекциите на рекордите и стана първият българин в историята с резултат под 52 секунди на 100 м бътерфлай на 25-метров басейн. @@@Екип на Sportal.bg се срещна с плувеца по време на държавното първенство. В ексклузивно интервю за Sportal.bg Антъни Иванов говори за цялостното си представяне през 2017-а, за шампионата на столичната Спортна палата, за целите си през 2018 г., предстоящото заминаване за САЩ, развитието на българското плуване и др. @@@“През тази година успяхме да постигнем абсолютно всички цели, които си бяхме поставили. Радвам се и се надявам догодина да надградим”, направи кратък анализ на отиващата си година Иванов. @@@Той коментира и четвъртото си място в анкетата за “Спортист на годината”: “Не очаквах да съм толкова напред в класирането, защото имаше доста хора със световни и европейски титли, които останаха зад мен. Тишо (б.а. състезателят в скока на височина Тихомир Иванов) имаше финал на световно, успя да прескочи 2.30 м тази година. Не очаквах толкова предно класиране, но благодаря на всички журналисти, които са ми гласували толкова голямо доверие и се надявам догодина да успея да оправдая очакванията.”@@@Плувец №1 на България за 2017-а сподели и върху какво трябва да работи с треньора си Николай Вакареев, за да стигне до медал на еврошампионата за мъже догодина: “Мисля, че ако поработим малко върху обръщанията и старта и закотвим някъде до 1:54.0 мин, медалът ще е съвсем постижим.” Цялото интервю с Антъни Иванов може да намерите във видеото по-долу: Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg ФОТОГАЛЕРИЯ от финалите в третия ден ТУК!!!ФОТОГАЛЕРИЯ от сутрешната сесия на третия ден ТУК!!!ФОТОГАЛЕРИЯ от финалите от втория ден ТУК!!!ФОТОГАЛЕРИЯ от "Спортист на годината" ТУК!!!