РБ (Лайпциг) свали Хамбургер ШФ на земята със страхотни голове (видео)

Тимът на РБ (Лайпциг) нанесе първо поражение от началото на сезона в Бундеслигата на Хамбургер ШФ. Лайпциг спечели с 2:0 като гост първия мач от 3-ия кръг на германското първенство и се изравни по точки с противника си тази вечер. Двата тима имат по 6 точки в актива си, след като за Лайпциг това бе втора победа от началото на сезона.Звездата на гостите - гвинейският халф Наби Кейта, изведе тима си напред със страхотен изстрел от далечно разстояние в 67-ата минута. В 75-ата минута пък Тимо Вернер демонстрира отличната си бързина и след светкавична контраатака и отлична солова акция направи резултата 0:2, рашавайки на практика мача в полза на гостите. Любопитното е, че секунди преди гола на Вернер имаше разбъркване пред вратата на гостите, а домакините от Хамбург имаха и претенции за неотсъдена дузпа. Трябва да се отбележи, че головата контра започна от ъглов удар пред вратата на Лайпциг.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ