Пирин пусна първа кръв на "моряците" на Гонзо (видео)

Лидерът в класирането Черно море загуби първи точки и допусна дебютно попадение във вратата си при гостуването на Пирин в Благоевград в двубой от четвъртия кръг на Първа лига. Двубоят завърши 1:1, като и двата отбора можеха в края на наклонят везните в своя полза, но пропуски на Станислав Костов и Орлин Старокин оставиха равенството на таблото.С равенството Черно море събра 10 точки и е недостижим на върха. Пирин пък върви четвърти с пет.Мачът започна на бавни обороти, като двата тима се опознаваха. Играта се изостри след 20-ата минута, когато гостите от Варна пропуснаха първото си сериозно положение. Мартин Костадинов проби отляво и центрира, но Цветелин Чунчуков не успя да засече добре топката. Минута по-късно и Атанас Зехиров пропусна, но по-активните действия на "моряците" дадоха резултат в 35-ата минута. Тогава сгрешено подаване на Тодор Паланков в централния кръг позволи на Черно море да организира бърза атака. Зехиров излезе очи в очи с Благой Макенджиев и стреля, но стражът спаси. Топката попадна у Георги Божилов, който отблизо не сгреши и откри.В края на полувремето и Пирин имаше своите шансове, като натика Черно море в собственото наказателно поле, но липсата на късмет и умела намеса на вратаря Емил Михайлов предотвратиха изравнителен гол. В последната атака гредата спря топката след трудно изпълнение на Станислав Костов.Второто полувреме не предложи интересно зрелище. Варненци пазеха аванса си и дебнеха на контри, докато домакините трудно организираха опасни атаки. В 58-ата минута се стигна до опасност пред вратата на домакините, когато след остра контра топката попадна у Орлин Старокин, който намери вратата със силен удар, но Макенджиев спаси. В 65-ата минута и вратарят на Черно море Емил Михайлов демонстрира класата си, след като отрази на два пъти топката - първо след изпълнен фаул вдясно от вратата, а секунди по-късно и при добавката. Последва нарушение на границата на наказателното поле, което предвещаваше опасност за варненци. Зад топката застана Станислав Костов, но топката мина встрани от вратата.Все пак Пирин стигна до изравнителен в в 82-ата минута. Тогава Башлиев центрира, вратарят Михайло боксира, но топката попадна в дебнещия отляво капитан Юлиан Попев, който с удар без подготовка я прати в мрежата. В последната минута на редовните 90 нападателят на Пирин Станислав Костов можеше да направи обрата пълен. Той овладя с гръб към вратата центриране отдясно, завъртя и с стреля мощно, но сантиметри не му достигнаха. В следващите секунди Черно море можеше да стигне до победата, но Орлин Старокин не успя да засече топката в мрежата отблизо.Пирин (Бл) - Черно море 1:10:1 - Божилов 351:1 - Попев 82СЪСТАВИТЕКЛАСИРАНЕ