Торонто надделя трудно над Айлендърс с 5:4

Остин Матюс беше точен 3:58 минути преди финалната сирена за победата на Торонто с 5:4 срещу Ню Йорк Айлъндърс. Мич Марнър и Назем Кадри записаха по гол и асистенция, а по още една шайба добавиха Никита Зайцев и Джеймс ван Риймсдайк. Фредерик Андерсен пък спаси 29 удара на вратата на Кленовите листа, които продължиха клубния рекорд с 47-а победа у дома. Това е и техен осми успех в последните десет мача. Торонто, който вече има сигурно място в плейофите след загубата на Флорида срещу Отава в четвъртък, е ще бъде трети в Атлантическата дивизия и ще играе с Тампа Бей или Бостън в първия рунд. Свен Андригето вкара два пъти, а Семьон Варламов спаси 30 удара за победа на Колорадо с 5:0 срещу Чикаго. Тайсън Бари, Мико Рантанен и Тайсън Йост също се разписаха за Лавините, които остават в битката за плейофна квота. През миналия сезон те бяха последни в лигата с 48 точки, но сега са с 92 и са равни с осмия в Западната конференция Сейнт Луис, който загуби с 3:4 след продължение срещу Лас Вегас. Джъстин Фолк вкара гол в средата на втората третина при победа на Каролина с 4:1 срещу Вашингтон. Ураганите, които не са играли в плейофите от осем години насам, спечелиха четири от последните си пет мача, но шансовете им да настигнат уайлдкард отбора Ню Джърси са нищожни.