Франция си гарантира излизане от групата след успех над Австрия (видео)

Франция записа втори последователен успех на Евро 2018 по хандбал за мъже в Хърватия. Напълно очаквано, световните шампиони спечелиха без проблеми с 33:26 гола срещу Австрия и си осигуриха продължаване във втората групова фаза, без значение какво ще направят в последния си двубой от група "B". Треньорът на "петлите" Дидие Динар използва двубоя с по-скромен съперник, за да даде почивка на голяма част от лидерите в отбора и най-вече на суперзвездата Никола Карабатич, който не стъпи на игрището през цялата среща. Дори и с втория си състав обаче французите бяха бекомпромисни и до голяма степен отказаха своя съперник още преди почивката, повеждайки със 17:12. През втората част "сините" дори дръпнаха с 10 гола, но се отпуснаха в последните минути.Тимоти Н'Гесан бе най-полезен в атака за своя тим със 7 гола. Недим Ремили, Люк Абало и Рафаел Кошетю отбеляза по 4 попадения, а вратарите Венсан Жирар и Сирил Дюмолен отразиха общо 15 от 41 удара на австрийците. Франция е лидер в класирането на групата с 4 точки, като в последния кръг среща Беларус и би трябвало да постигне нов убедителен успех.

В неделя вечер беларуските хандбалисти загубиха с 28:33 от Норвегия, като двата тима делят втората позиция с по 2 точки. Във вторник скандинавците излизат срещу Австрия.