Интер погледна към челото в Серия А след втори пореден успех (видео)

Отборът на Интер погледна към челните места в Серия А, след като постигна втори пореден успех в шампионата. Тази вечер "нерадзурите" сломиха с 2:1 у дома Фиорентина и събраха 10 точки, колкото имат "виолетовите" и Сасуоло, което им отрежда петото място във временното класиране, в което води Ювентус с 15 точки. Точен за домакините беше Мауро Икарди от дузпа в края на първото полувреме. В началото на втората част Федерико Киеза изравни за Фиорентина с третото си попадение от началото на сезона. Интер отново излезе напред чрез Данило Д'Амброзио в 77-ата минута.
Двубоят започна с много активна игра на домакините, които стигнаха до първото си сериозно положение в 12-ата минута, когато Антонио Кандрева отправи хубав, но неточен удар от границата на наказателното поле. В 18-ата минута удар на Перишич едва не попадна в мрежата зад стража на гостите Лафон. Две минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Д'Амброзио, но те останаха неуважени от рефера Паоло Мацолени. 1:0 Икарди (45) д.1:1 Киеза 53 2:1 Д'Амброзио78Интер: Ханданович, Д'Амброзио, Де Фрай, Скриняр, Асамоа, Весино, Брозович, Кандрева, Наинголан, Перишич, Икарди. Фиорентина: Лафон, Миленкович, Пецейя, Уго, Бираги, Бенаси, Верету, Едимилсон, Киеза, Симеоне, Миралас. МИНУТА ПО МИНУТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК