Локо (Пд) удари Берое като гост при U19

Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) U19 постигна важен успех като гост на Берое. Възпитаниците на Димитър Палазов сразиха с 1:2 "заралии", като точни за пловдивчани бяха Илиян Томов и Октай Юсеин още през първата част.

В началните минути на срещата Локомотив седеше по-добре на терена. Това даде резултат в 9-ата минута, когато "черно-белите" поведоха. Петър Шопов подаде в наказателното поле към Илиян Томов, който не сбърка отблизо за 0:1. Пет минути по-късно Октай Юсеин нанесе изстрел, но без проблеми за стража на Берое. В 16-ата минута бърза контраатака на пловдивчани можеше да завърши с второ попадение. Петър Шопов пусна извеждащ пас към Алесандро Хожабрапур, той излезе очи в очи с вратаря, но стреля право в него. Гостите намалиха резултата в 81-ата минута чрез Мануел Иванов за крайното 1:2.

Във временното класиране "черно-белите" са на 4-та позиция с актив от 6 точки. В следващия кръг Локомотив е домакин на Левски (София). Срещата е насрочена за петък (31.08) от 17:30ч. на Лаута.

СНИМКА: beroe.bg