Нефтохимик се наложи над Атлетик (Куклен) в контрола

Нефтохимик записа победа над Атлетик (Куклен) в контролна среща. На стадиона в град Межда „шейховете“ се наложиха над съперника си в Югоизточната Трета лига с 3:2. Проверката бе част от подготовката на двата тима за предстоящия сезон. Наставникът на бургазлии Диян Петков не включи в групата за срещата трима футболисти, които се възстановяват от леки травми - Даниел Стаматов, Живко Илиев и Мирослав Радев.Първото полувреме премина под диктовката на Нефтохимик. „Шейховете“ създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Атлетик, които обаче не успяха да завършат. Първото попадение бе дело на Цветан Филипов, в 30-ата минута. До почивката резултатът 1:0 се запази. През втората част старши треньорът Диян Петков направи шест смени в състава. В 50-ата минута Стивън Славков удвои аванса на „шейховете“ след асистенция на Деян Христов. Бургаският тим и след почивката продължи да атакува и да пропуска положения, оставяйки възможност на Атлетик да се върне в играта. Отборът от Куклен навакса в резултата с два бързи гола. Десет минути преди последния съдийски сигнал Живко Комелов отбеляза с глава победния гол за Нефтохимик - 3:2.Това бе последната проверка за „шейховете“ от предсезонния подготвителен период. Стартът на сезона е на 11 август, когато те ще посрещнат на стадион "Лазур" градския си съперник Черноморец.Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов /46 Атанас Гичев/, Станислав Жеков, Цветан Чахов /46 Даниел Андреев/, Йолиян Милков, Стойко Иванов /46 Даниел Стоянов/, Цветомир Цонков /46 Стивън Славков/, Михаил Георгиев, Стоян Калев /46 Мариян Димитров/, Кристиян Парашкевов /46 Живко Комелов/, Цветан Филипов, Деян Христов