Шоу на Златан не се оказа достатъчно за Галакси (видео)

Шведската звезда на Лос Анжелис Галакси Златан Ибрахимович изигра много силен мач от 17-ия кръг на МЛС, но това не се оказа достатъчно за тима му да стигне до победата в гостуването на Сан Хосе Ърткуейкс. Двата тима завършиха 3:3, а шоуто на Златан започна още от първите секунди. Бившият играч на Аякс, Ювентус, Интер, Барселона, Милан, Пари Сен Жермен и Манчестър Юнайтед, откри резултата със страховит диагонален шут от 13-14 метра.

Домакините изравниха в 15-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа. Вондоловски стреля, вратарят Бингам спаси, но при добавката Вондоловски прати топката в мрежата.

Алесандрини от фаул в 20-ата минута и Ибрахичович също от фаул в 25-ата минута дадоха два гола преднина за Лос Анжелис.

Грузинецът Казаяшвили намали в 39-ата минута.

През втората част стражът на домакините Тарбел спря няколко пъти Ибра, който търсеше първи хеттрик в САЩ.

Нова дузпа за домакините оформи крайното 3:3 в 69-ата минута, като този път Вондоловски беше точен със силен удар и отбеляза своя шести гол за сезона.

Ибра пък има девет гола в първите си 12 мача с екипа на Лос Анжелис, като четири пъти е вкарал по два гола в един мач.

Тимът на Галакси остана на осмо място в Западната конференция с 21 точки от 16 мача, докато Сан Хосе остана на последно място с 12 точки след 17 мача.