Испания с изстрадан успех над Тунис на руска земя (видео)

Националният отбор на Испания записа минимална победа с 1:0 над Тунис в последната си проверка преди Мондиала, която се игра на руска земя в Краснодар. “Ла Фурия” никак не впечатли с представянето си в този мач, като дори съперникът имаше повече голови положения в мача, но все пак възпитаниците на Юлен Лопетеги успяха да измъкнат победата с гол на Яго Аспас в 84-ата минута. Това бе мач номер 127 за Испания на Андрес Иниеста.Първото положение в мача бе на сметката на африканците. В 12-ата минута Ферджан Саси получи в наказателното поле и успя да стреля по посока на вратата, но Давид де Хеа показа рефлекс и изби с крак. В 19-ата минута Тунис имаше нова добра възможност за откриване на резултата, като Наим Слити получи пас от фланга и стреля отблизо, но над напречната греда.В 23-ата минута и Испания създаде първото си голово положение. Серхио Рамос отправи далечен удар, който мина над вратата.В 34-ата минута обаче Тунис стигна до най-добирата си възможност, като Слити отблизо пропусна да отбележи след чудесно центриране от фланга.В началото на второто полувреме Испания имаше нов шанс, като Давид Силва стреля от добра позиция, но покрай вратата.Тунис обаче продължаваше да е доста опасен. В 66-ата минута Мохамед Бен Амор направи индивидуален пробив и шутира по посока на вратата, но Де Хеа бе заел добра позиция и спаси. В 80-ата минута отново Бен Амор стреля от далече и този път кълбото мина до дясната греда.В 84-ата минута обаче Испания нанесе своя удар. Диего Коща получи в наказателното поле, финтира защитник и вратаря, след което чукна назад към нахлуващия на скорост Яго Аспас, който със силен шут оплете топката в мрежата за 1:0.

Това бе последна проверка и за двата тима преди световните финали. Испания стартира участието си на Мондиала срещу Португалия на 15 юни, докато първият двубой на Тунис е срещу Англия на 18 юни.