Магията на Еспаньол беше развалена, Ла Лига има нов водач при голаджиите (видео)

Отборът на Еспаньол прекъсна стопроцентовата си серия вкъщи и загуби с 1:3 от Жирона в каталунско дерби от 13-ия кръг на Примера. До момента момчетата на Руби имаха само победи у дома и се движеха рамо до рамо с челниците. Кристиан Стуани наказа “бяло-сините” в четвъртата и шестата минута, а Сейду Думбия вкара в 90-ата. Стуани вече има 10 попадения в първенството и е лидер при стрелците.
В 46-ата Диего Лопес се разтегна и отрази удар на Пере Понс. В 60-ата Сержи Дардер стреля отдалеч и предизвика Буну да избие в корнер. В 67-ата Борха Гарсия можеше да вкара трето попадение, ала Ермосо изби от голлинията. В 74-ата домакините върнаха едно попадение. Борха Иглесиас се разписа отблизо, след като първоначално неговият удар беше блокиран. В 88-ата Буну се намеси и не позволи на “перикитос” да изравнят. В 90-ата Жирона нанесе нов удар, който реши сблъсъка. Сейду Думбия се устреми напред при скоростна контра, вратарят Лопес не успя да улови след неговия шут и Думбия вкара при добавката за крайното 1:3. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ