Кардиф се добра до втората си победа от началото на сезона с гол в 90-ата минута

Кардиф Сити записа едва втората си победа от началото на сезона, след като се добра до домакински обрат с 2:1 над Брайтън. Гостите поведоха с гол на Люис Дънк (6') в самото начало, но Калъм Патерсън (28') изравни. В 34-тата минута "чайките" останаха с човек по-малко, след като Дейл Стивънс получи директен червен картон. Кардиф стигна до победата в 90-ата минута чрез Сюлеймане Бамба. Нийл Уорнък бе направил три промени - Джо Ралс, Кадийм Харис и Грег Кънингам започнаха за домакините. Мартин Монтоя и Антони Нокер бяха титуляри за Брайтън. Люис Дънк взе капитанската лента в отсъствието на Бруно.

Именно Дънк откри резултата още в шестата минута, когато засече с глава на далечната греда перфектно центриране на Марч от свободен удар.

В 28-ата минута Кардиф изравни от нищото, след като Калъм Патерсън засече с глава центриране на Харис.

Десетина минути преди почивката гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Дейл Стивънс, който влезе рисково в краката на Кънингам.

1/4 час след подновяването на играта удар на Кадийм Харис срещна гредата.

В 82-рата минута Хосе Искиердо направи много добър индивидуален пробив, след който стреля от 25 метра, но Етеридж успя да спаси с една ръка.

Минута преди края и Матю Райън се намеси, след като изби силен удар по земя на Камараса.

Кардиф везе има осем точки, като тимът се измъкна от зоната на изпадащите с днешния успех. Брайтън заема 12-а позиция  с 14. СТАТИСТИКА ТУК! МИНУТА ПО МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК!