Бърз обрат върна усмивките в Зенит (видео)

Водачът в руското първенство Зенит постигна трудна победа с 2:1 над Уфа и дръпна с 6 точки пред втория Краснодар, който утре приема Оренбург. Каталин Карп изненадващо откри за гостите в 25-ата минута, но много бързо Сардар Азмун и Емилиано Ригони обърнаха нещата в полза на тима от Санкт Петербург.Поражението от Виляреал през седмицата повдигна много въпроси около моментното състояние на Зенит. Питерци изиграха много слаб мач срещу испанския тим, който съвсем не беше в оптимален състав, и на практика се простиха с надеждите си за нещо сериозно в Лига Европа. Сергей Семак се надяваше на положителна реакция от страна на футболистите му, а съперникът изглеждаше повече от подходящ - един от аутсайдерите в първенството. Артьом Дзюба и Азмун отново оформиха нападателното дуо на Зенит. По фланговете действаха Далер Кузяев и Емилиано Ригони. Аржентинецът беше най-опасният играч на домакините и има огромен принос за победата.Уфа разчиташе в предни позиции на Силвестър Игбун, Ловро Бизяк и Дмитрий Сисуев. Гостите допуснаха късна загуба от Динамо (Москва) миналата седмица, а срещу Зенит отново поведоха и позволиха обрат.Дзюба и Азмун не се възползваха от ранни шансове да изведат питерци напред в резултата. В 25-ата минута Каталин Карп наказа грешка в защитата на Зенит и прати топката в мрежата. Голът стана след центриране на Бизяк, при което Оливие Тил не можа да засече кълбото, но Карп беше на точното място и се разписа за втори път през сезона.Само пет минути по-късно Ригони напредна през центъра и хитро пусна топката към Азмун. Иранецът овладя и с прецизен удар под гредата вкара за 1:1. Това беше негово второ попадение в Премиер лигата с екипа на новия му отбор, а освен това той има на сметката си и три гола в Лига Европа.В 34-ата минута Ярослав Ракицкий намери Дзюба в наказателното поле, таранът подаде с гръб към вратата на Ригони и крилото на Зенит стреля неспасяемо в горния десен ъгъл. Уфа не се предаде и в края на полувремето можеше да изравни, но Бизяк прати топката в аут с удар от въздуха. Домакините се постараха да решат всичко в първите минути след почивката, но удар на Ракицкий мина покрай гредата, а след това и резервата Магомед Оздоев стреля на сантиметри от целта.Уфа рядко организираше атаки и на практика не затрудни питерци. Смените на старши треньора Дмитрий Кириченко с нищо не помогнаха и отборът му продължава да се намира в зоната на изпадащите. След седмица Уфа посреща Ахмат и ще търси едва четвърта победа през сезона, а на Зенит предстои тежко гостуване на Спартак (Москва). Преди това тимът от Санкт Петербург ще пътува до Испания за реванша с Виляреал в Лига Европа.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА