Реал Мадрид запази върха след здрава битка с Атлетико (видео+галерия)

Отборите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид завършиха 0:0 в ожесточена схватка от седмия кръг на Ла Лига, играна пред 68 032 зрители на "Wanda Metropolitano". Двата тима изиграха сравнително равностоен мач с леко предимство за Реал. Най-близо до попадение беше Карим Бензема в 75-ата минута, когато вратарят Ян Облак направи великолепно спасяване.
Равенството позволи на "лос бланкос" да завършат и този кръг на лидерската позиция, но пък доближи шампиона Барселона на две точки от върха. В третата минута на срещата Азар удари в коляното Киърън Трипиър при приземяване. Белгиецът беше с гръб и неловно нарани своя съперник. След кратка медицинска помощ английският бек отново се включи в игра. Домакините подходиха малко по-дейно в началните минути в опит да притиснат своя опонент. В осмата минута Диего Коща овладя на гърди и изведе на скорост Жоао Феликс зад гърба на защитата. Португалецът напредна и стреля под ъгъл по диагонала - топката премина около метър встрани. @@@ Символичните гости от "Сантиаго Бернабеу" бързо показаха острота в атака. В 12-ата Бейл набра скорост отдясно, потърси подаване към Бензема, но Хосе Хименес се намеси в точния момент. В 16-ата уелският футболист се пребори за високата топка, ала насочи прекалено високо. В 21-ата поредна акция по десния фланг завърши с нова опасност в наказателното поле на Атлети. Саул се намеси по прекрасен начин с шпагат. @@@ В 30-ата Томас центрира много остро по земя от десния фланг, вратарят Тибо Куртоа беше безпомощен, а Диего Коща се размина на задна греда. В 37-ата Тони Кроос реши да шутира от над 25 метра - Ян Облак плонжира и се справи. Две минути по-късно Томас и Коща разиграха добре и Жоао Феликс отправи опасен изстрел от 20 метра, при който топката премина много близо до гредата и излезе в аут. @@@ В 40-ата Ренан Лоди не се справи добре в своята зона, "белите" овладяха топката пред наказателното поле, тя бързо стигна до Кроос, който нанесе мощен шут от 22 метра. Словенският страж на "дюшекчиите" се разтегна и изби коварния изстрел на германеца. В 44-ата Трипиър получи сам отдясно след брилянтен пас на Томас. Защитникът имаше достатъчно време да избере къде да пласира топката. Той избра да го направи в малкото наказателно поле, където Куртоа плонжира и промени посоката на топката и имаше късмет кълбото да не е в опасна близост за добавка. @@@ За началото на втората част Чоло Симеоне пусна Анхел Корея за сметка на Витоло. В 49-ата Диего Коща се отличи с прекрасно високо подаване за Корея. Аржентинецът изпревари своя пазач, но ударът му с глава не беше достатъчно прецизен. В 57-ата Начо Фернандес напредна отляво и намери коридор за включилия се Гарет Бейл. Уелсецът шутира от движение и прати топката кошмарно високо. @@@ В 61-ата наставникът на "лос колчонерос" предприе нападателна смяна, залагайки на Льомар вместо на левия бек Лоди. Саул се премести в лявата част на отбраната. В 68-ата Зинедин Зидан извади Валверде и заложи на Модрич. Две минути по-късно пък Симеоне направи нов ход - "хвърли" на терена бившия мадридист Маркос Йоренте и се лиши от услугите на Жоао Феликс. @@@ В 72-ата Саул изскочи прекрасно на първа греда при корнер и обърна топката към далечния горен ъгъл. Не му стигна малко прецизност. В 75-ата Бензема нанесе великолепен удар с глава, след който Облак показа завидно майсторство. Френският стрелец чудесно завъртя кълбото, а словенският страж отговори подобаващо. В 82-ата Атлетико разви чудесна атака. Анхел Корея подаде вдясно, където Трипиър центрира на първа греда, където Коке нямаше ъгъл и беше блокиран. @@@ В крайна сметка двата тима завъртиха тактическо реми и вече съсредоточат мисли върху предстоящите срещи в Шампионската лига.   СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА