Черно море мина през Ихтиман

Отборът на Черно море се класира на осминафинал за Купата на България. "Моряците" нямаха сериозни проблеми във визитата на Ботев (Ихтиман) от 1/16-финалите на надпреварата, въпреки че не изиграха добър мач. По-класният състав от Варна обаче победи с 3:0, след като вкара и трите попадения след почивката на стадион "Христо Ботев". Мартин Минчев (50), Родриго (80) и Патрик Андраде (90) бяха точни за гостите. Преди почивката Димитриос Хантакиас удари гредата от воле в 42-ата минута.

Домакините играха доста сърцато и затрудниха елитния тим със своята борбеност, докато варненци бяха бавни в действията си на терена. Това не се хареса на Илиан Илиев, който направи промени в състава.

Попадението на Минчев с глава в 50-ата минута обаче успокои Черно море и накара Ботев да се отвори. В 75-ата минута публиката на домакините и играчите на Валери Свиленов искаха дузпа, но реферът отсъди нарушение в атака. Владимир Ценев получи втори жълт картон и съответно остави отбора от Трета лига с човек по-малко.

Това предреши мача, тъй като с човек повече Черно море вкара още два гола. Първо Родриго удвои, след като премина през двама играчи, а в последната минута и Патрик Андраде се разписа.

БОТЕВ ИХТИМАН - ЧЕРНО МОРЕ 0:3

0:1 Минчев (50)

0:2 Родриго (80)

0:3 Андраде (90)