Борислав Цонев донесе точка на Интер срещу тима на бивш халф на ЦСКА (видео)

Отборите на Горица и Интер (Запрешич) завършиха 1:1 в първа среща от 19-ия кръг на хърватското първенство. Гола за гостите отбеляза българският халф Борислав Цонев, който беше точен в 69-ата минута. По този начин Интер за 4-и пореден път не загуби във Велика Горица, но приключва есенния дял със скромния актив от 13 точки и ще води свирепа битка за оцеляването си в елита.Мачът започна перфектно за домакините, които са водени от бившия халф на ЦСКА Сергей Якирович. Още в 1-ата минута многоходова комбинация осигури възможност за поляка Лукаш Зволински и той не я пропусна. После Интер пропусна няколко шанса за изравнително попадение, но в самия край на полувремето гостите получиха числено предимство, след като миналият за кратко пред Локомотив (Пловдив) Муса Мохамед си изкара червен картон за две нарушения в рамките на две минути. С човек повече Интер доминираше на терена. В 49-ата минута Цонев проби и намери Франо Млинар, но неговият удар беше спасен от Кристиан Кахлин. Вратарят на Горица имаше и други добри намеси, но в 69-ата минута се оказа безпомощен след точния изстрел на Боби Цонев, който беше останал непокрит в наказателното поле.Малко преди това българинът получи и жълт картон. За Интер това е второто поредно равенство, след като в миналия кръг спря Хайдук (Сплит). Тимът е 10-и в класирането, само с точка повече от Истра 1961 и Вараждин.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА