Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 1:1

Отборът на Боби Цонев препъна Хайдук

Борислав Цонев беше титуляр за Интер (Запрешич), който стигна до изненадващо равенство у дома срещу Хайдук (Сплит) - 1:1. Домакините започнаха двубоя на последното място в класирането, а Хайдук искаше да измие срама от домакинската загуба срещу Риека с 0:4. Вместо това, "белите" записаха трети пореден разочароващ резултат и вече са на цели 9 точки зад водача Динамо (Загреб).

Интер поведе в 26-ата минута с автогол на Стефан Симич. Защитникът на Хайдук не се ориентира добре след центриране от левия фланг и прати топката в собствената си врата. В края на полувремето Самуел Едюок изравни, но грандът от Сплит така и не успя да направи пълен обрат.

Цонев игра до 62-ата минута, а въпреки престижния резултат, Интер остана на дъното в класирането. Отборът е с 12 точки, колкото имат още Истра 1961 и Вараждин.