Миньор взе реванш от Септември за Купата на АФЛ

Миньор (Перник) отказа Септември (Симитли) от Купата на Аматьорската лига, след като го победи с 2:0 в Дупница. Само три дни след изненадващата шампионатна загуба, перничани бяха пълни господари на терена и можеха да се наложат далеч по-убедително. Освен двете попадения „чуковете“ удариха две греди и пропуснаха куп възможности.Миньор поведе още в 5-ата минута с попадение на Кристиян Слишков. В началото на втората част Йоан Малинов се възползва от отлична асистенция на Даниел Гогов и с глава удвои. Лявата греда на два пъти бе помощник на символичните гости след удари на Маринов и Гогов. В края на срещата Алекс Георгиев, пък спаси дузпа, изпълнена от Домозетски.Двубоят пропуснаха наказаните Йосифов и Васев, капитанът Павлов и контузеният Стоичков. След седмица Миньор среща в зонален финал Оборище (Панагюрище), отстранил Марек с 3:1 в столицата.