Минесота обърна Уинипег от 0:2 за първа победа в през сезона

Тимът на Минесота Уайлд постигна първа победа за сезона в НХЛ, след като се наложи като домакин над Уинипег с 4:3. Домакините изоставаха с 0:2 в резултата след края на първата третина, но с попадения на новите попълнения Крис Стюарт и Ерик Стаал и гол на Мат Думбиа при числено превъзходство успяха да поведат с 3:2 след 40 минути игра. В заключителните минути на срещата Йонас Бродин покачи на 4:2 в полза на домакините, а Марк Шайфеле оформи крайното 4:3 19 секунди преди края. Освен Шайфеле, за Уинипег точни бяха още Николай Елерс и Блейк Уилър.

В друг двубой от снощи Торонто постигна изразителна победа с 4:1 като домакин над Бостън. Новобранците Мич Марнър и Конър Браун реализираха първите си голове за "кленовите листа", а другите две попадения за Торонто отбелязаха Джеймс вам Риймсдайк и Милан Михалек. За Бостън точен бе Давид Пастърнак.

Шампионът Питсбърг записа втора победа в два мача и излезе еднолично начело в дивизия "Метрополитън", след като победи с 3:2 като домакин Анахайм. Двата отбора си размениха по един гол през първите 20 минути чрез Иъй Коул и Кам Фаулър, но в началото на втората Конър Шиъри и Фил Кесъл дадоха солиден аванс от 3:1 на "пингвините". Кори Пери върна един гол за Анахайм в средата на втория период, но в оставащите почти 30 минути нов гол така и не падна.

Снимка: Getty Images/Guliver