Реал Мадрид издържа срещу надъхан противник и хвана титлата с една ръка (видео)

Изключителната победна серия на Реал Мадрид продължи с нов успех - 2:1 над Гранада като гост, което дава шанс на тима да стане шампион на Ла Лига още в четвъртък вечер. Два кръга преди края съставът на Зинедин Зидан отново е с 4 точки преднина, като в следващия си мач се нуждае от успех над Виляреал у дома, за да е сигурен първенец. Ако пък по същото време Барселона се издъни срещу Осасуна на “Камп Ноу” - загуба или "хикс", то резултатът от мача на Реал ще е без значение, защото отборът ще е шампион. Ако пък титлата не бъде узаконена в предпоследния кръг, то Реал ще има възможност да го стори във финалния в неделя при визитата си на Леганес. Двубоите от последните два кръга ще се играят в един час.

Тази вечер на “Лос Карменес” столичани започнаха много силно и дръпнаха с 2:0 след около четвърт час след попадения на Ферлан Менди (10’) и Карим Бензема (16’). В началото на втората част обаче Дарвин Мачис (50’) намали. След това последваха тежки минути за футболистите на Реал, които видимо нямаха сили, но все пак удържаха аванса си, регистрирайки девета поредна победа. Запомнящи се бяха намесите на Тибо Куртоа и Серхио Рамос в 85-ата минута, когато двамата спасиха отбора от изравнителен гол.

Наставникът на Реал Зинедин Зидан заложи на цели петима полузащитници и само Карим Бензема като нападател. Иско и Федерико Валверде бяха предпочетени пред Марко Асенсио и Родриго Гоес, а Лука Модрич получи по-офанзивни задачи. Капитанът Серхио Рамос и Даниел Карвахал се завърнаха в стартовите 11, след като заради наказания пропуснаха двубоя с Алавес в миналия кръг.

Двубоят беше много важен и за Гранада, който има шансове за класиране за Лига Европа. Водещият реализатор на тима Дарвин Мачис нападаше по лявото крило, а Роберто Солдадо остана на пейката.
Иско отправи първия точен удар в една от двете врати, след като в 5-ата минута хубаво насочи топката към далечния ъгъл, но за Руи Силва не беше проблем да улови.
След още пет минути обаче стражът на домакините не успя да стори нищо, след като Менди се включи в атака и с мощен удар опъна мрежата за 1:0 за Реал. Това е първият му гол за клуба.
"Лос меренгес" не се бавиха с втория гол и той стана факт в 16-ата минута. Тогава защитниците в червено-бяло отново само изгледаха как гостите си подават. Този път Бензема отправи завършващия изстрел - 2:0.
Логично Реал спря да пресира съперника и чакаше спокойно за нови грешки. Футболистите на Гранада тръгнаха смело да се надиграват и в 36-ата минута Дуарте Домингеш насочи добре с глава, но Тибо Куртоа реагира отлично и отрази.
В 41-вата авторът на първия гол Менди се прояви и в основната си роля на защитник, избивайки топката до гредата под носа на играч на Гранада.
Набралият самочувствие Бензема за малко да вкара за 3:0 в 43-ата, но този път вратарят на съперника се намеси добре.
Минута преди почивката и Иско пробва шута си, но кълбото се отби в тялото на играч на Гранада.
Втората част не започна добре за Реал, защото след само пет минути резултатът беше намален на 1:2. Каземиро сгреши в центъра, след което последва атака на домакините, завършена от Мачис.
Реал не реагира според очакванията и противникът продължи да напада при всяка възможност. Зидан видя това и реагира с двойна смяна в 64-ата минута, вкарвайки бързоногите Асенсио и Родриго.

Нищо обаче не се промени и агресивната игра на домакините продължаваше да държи на нокти футболистите от Мадрид. Още няколко центрирания в наказателното поле пред Куртоа доведоха до суматоха.

В 85-ата Реал оцеля след две фамозни намеси на Куртоа и Рамос след удари на Исмаил Коябашъ и Рамон Азеез.

Отбраната на Реал не се огъна и до края, с което тимът вече планира празненствата. Любопитното беше, че независимо че футболисите на Зидан изглеждаха изцедени, треньорът се задоволи само с две смени вместо разрешените пет.