Надеждата за Леганес е жива (видео)

Леганес се наложи с 1:0 над Валенсия и показа, че до последно ще се бори за оставането си в Ла Лига. Рубен Перес вкара от дузпа единствения гол в двубоя, а капитанът на гостите Даниел Парехо пропусна от бялата точка след почивката. Повече от половин час Леганес игра в намален състав заради червения картон на Джонатан Силва, но неговите съотборници удържаха победата.

Мачът започна по-добре за Валенсия и след силен удар на Гонсало Гедеш топката срещна гредата, но после "прилепите" за пореден път в последните седмици направиха груба индивдуална грешка в защита. Жофри Кондогбия блъсна футболист на Леганес в наказателното поле и домакините получиха дузпа, която Рубен Перес превърна в гол.
В 27-ата минута Муктар Диакаби стреля опасно с глава, но Иван Куеяр спаси. В края на полувремето реферът Марио Мелеро подмина претенциите на домакините за нова дузпа.

Веднага след почивката Феран Торес вкара гол, който беше отменен заради засада. В 53-ата минута Джонатан Силва спря контра на Валенсия с нарушение в центъра, което означаваше втори жълт картон за аржентинеца и човек по-малко за Леганес.
Скоро след това Родриго Тарин докосна топката с ръка в наказателното поле на домакините. Мелеро прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка, но Иван Куеяр спаси удара на Даниел Парехо. Голям шанс за гол пропиля и Алесандро Флоренци, който от няколко метра не уцели вратата.

В добавените 7 минути към редовното време футболистите на Леганес действаха с пределна концентрация и устискаха така ценната победа, която ги доближи на 3 точки от спасителното 17-о място. В оставащите си два мача отборът на Хавиер Агире ще гостува на Атлетик Билбао и ще приеме Реал Мадрид.