Изстрадана победа гарантира мястото на Атлетико Мадрид в ШЛ (видео)

Атлетико Мадрид постигна трудна победа с 1:0 над Бетис в домакинството си от 36-ия кръг в Ла Лига. "Дюшекчиите" показаха характер и стигнаха до трите точки, макар и в намален състав. Марио Ермосо бе изгонен в 57-ата минута, но дори и с 10 човека на терена домакините на "Уанда Метрополитано" взеха победата с гол на Диего Коща в 74-ата минута. Така те си гарантираха, че ще завършат в топ 4 в крайното класиране и ще участват и догодина в Шампионската лига.

През първото полувреме Атлетико на два пъти отбеляза във вратата на съперника, но и в двата случая попаденията не бяха зачетени. Първо в 23-ата минута Анхел Корея прати топката в мрежата, но ВАР показа, че в развитието на атаката Маркос Йоренте е играл с ръка и голът бе отменен.

В 37-ата минута домакините организираха чудесна атака, Алваро Мората бе изведен на скорост зад защитата и вкара, но тук пък се оказа, че нападателят е бил в засада.

В 57-ата минута положението за "Дюшекчиите" стана доста неприятно, след като Марио Ермосо спъна в гръб откъсващия се Лорен Морон и реферът му показа директен червен картон.

Мадридчани обаче показаха характер и в 74-ата минута стигнаха до победен гол. Яник Ферейра Караско центрира от фаул и Диего Коща с глава отбеляза за 1:0. И тук ВАР разгледа ситуацията за игра с ръка на нападателя, но този път попадението бе признато.

Така Атлетико си осигури трите точки и с актив от 66 се намира на 3-ото място във временното класиране в Ла Лига. Бетис пък остава на 13-ата позиция с 41 точки.