Атлетик Билбао се върна към победите (видео)

Отборът на Атлетик Билбао постигна успех с 2:1 при гостуването си на Леванте в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. Така баските се върнаха към победите след загубите си в предишните два двубоя. Техният опонент пък остава без такава в последните си четири срещи.

В герой за “лъвовете” се превърна Раул Гарсия, който отбеляза и двата гола за тях. Първият дойде още в 4-ата минута, а другият - в добавеното време на първата част след прехвърлящ удар. И при двете попадения ключовото подаване беше дело на Оскар де Маркос. В 71-ата минута Енис Барди върна един гол за “жабчетата”, който обаче се оказа недостатъчен, за да избегнат поражението.

Така Атлетик Билбао се изкачи на седмата позиция в класирането с 51 точки, колкото има и осмият Реал Сосиедад, който обаче е с мач по-малко. Леванте пък е 12-и с 43 пункта в своя актив.