Севиля отново се изравни с Атлетико (видео)

Севиля постигна победа с 2:0 срещу борещия се да не изпадне Майорка и измести Атлетико Мадрид от третото място в Ла Лига. Двата тима имат по 66 точки, но севилци са с по-добри показатели в преките двубои.

Головете на "Рамон Санчес Писхуан" вкараха Лукас Окампос от дузпа в 41-ата минута и Юсеф Ен-Несири в 84-ата. Това беше четвърти пореден успех за тима на Юлен Лопетеги, а Майорка продължи със слабите си изяви далеч от дома и се намира в зоната на изпадащите.
Севиля поведе в края на първото полувреме от наказателен удар. Toй беше отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Алехандро Посо. Реферът Адриан Кордеро прибегна до помощта на ВАР и посочи бялата точка, а Окампос се разписа за 14-и път през сезона.

Майорка имаше няколко нелоши атки в началото на втората част, но Ясин Буну изби в корнер изстрел с глава на Кучо, а Анте Будимир шутира в аут от изгодна позиция.
В 84-ата минута Ен-Несири овладя топката след дълъг пас на Буну, пребори се с бранител на гостите и елегантно прехвърли Маноло Рейна за крайното 2:0.

Майорка остана с 32 точки, с колкото е и Леганес след победата си над Валенсия. В последните два кръга отборът от Балеарските острови ще се опита да вземе пълен актив от домакинството на Гранада и гостуването на Осасуна.