Марсилия и Анже не се победиха в екшън на “Велодром”

Отборите на Марсилия и Анже направиха равенство 1:1 в мач от седмия кръг на френската Лига 1. Загубените две точки попречиха на провансалци да се изравнят с лидерите в класирането Пари Сен Жермен и Монако, докато Анже остана на дъното.

Срещата на “Велодром” ще бъде запомнена с екшъна, който се разигра през първото полувреме, когато за отрицателно време главният съдия показа два червени картона. Първо бе изгонен Лилиан Роа-Лисоа от гостите в 26-ата минута. Секунди по-късно пък в “жълто” бе маркиран Неал Мопе, което му се случи в отново в 30-ата минута и така домакините също останаха с човек по-малко.

След почивката дойде времето и на головете, като Джонатан Роу изведе олимпийците напред в резултата в 51-вата минута.

Радостта на марсилци обаче продължи прекалено кратко и в 54-ата минута гостите от Анже изравниха резултата благодарение на Фарид Ел Мелади.

Това бе втори пореден мач, в който момчетата на Роберто Де Дзерби не успяха да победят, докато новаците в елита все още не познават вкуса на успеха след завръщането си в елита.