Десетима от Марсилия съкрушиха Лион

Марсилия постигна инфарктна победа с 3:2 над Лион в дербито от 6-ия кръг на Лига 1. Отборът на Роберто Де Дзерби показа характер в двубой, който предложи рядко срещана развръзка. ОМ игра с човек по-малко от 5-ата минута, когато червен картон получи Леонардо Балерди, но изтръгна трите точки в последните секунди с попадение на резервата Джон Роу.

Домакините от Лион за пореден път пострадаха от многото си пропуски. Капитанът Александре Лаказет не успя да реализира дузпа в края на първото полувреме, а след като изравниха за 2:2 в 93-ата минута, футболистите на Пиер Саж не само не задържаха равенството, но допуснаха съперникът да ги накаже с трето попадение.

С драматичната победа Марсилия събра 13 точки и се изравни с Пари Сен Жермен и Монако на върха в класирането. Лион пък регистрира трета загуба през сезона и се намира на незавидното 14-о място с едва 4 пункта.

Капитанът на марсилци Балерди получи жълт картон още в първите секунди на мача, а малко по-късно фаулира грубо Лаказет и съдията Беноа Бастиен не се поколеба да го изгони.

Де Дзерби реагира веднага и смени Амин Арит с Валентен Ронжие. Лион се опита да вземе надмощие с човек повече и обсади вратата на Херонимо Рули. Аржентинецът обаче беше непробиваем и направи няколко впечатляващи спасявания до почивката.

В самия край на полувремето бранител на ОМ игра с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР Лион получи дузпа. Зад топката застана Лаказет, но Рули хвана посоката на удара и изби.

В 53-ата минута Клинтон Мата центрира от десния фланг, а Дуйе Чалета-Цар се извини и с глава заби топката във вратата, наказвайки бившия си отбор. След попадението на хърватина Лион продължи да доминира, но не успя да вкара втори гол.

Двайсетина минути преди края защитата на домакините сгреши и позволи на Пол Лирола да се озове сам срещу Лукаш Пери. Испанецът технично копна топката и изравни - 1:1.

В 82-ата минута другият краен защитник на Марсилия - Улисес Гарсия, стреля красиво от въздуха и изведе своя тим напред. Последва мощен натиск на Лион и попадение на Раян Шерки в третата минута на добавеното време.

Това обаче не беше всичко, защото секунди преди последния съдийски сигнал Джонатан Роу се разходи сред отбраната на Лион и с мощен удар по диагонала донесе драматичната победа на ОМ.