Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Дъжд от голове и драма с дузпи в Лигата на конференциите

Във вече изминалия 31-ви юли се изиграха нови шест мача от втория предварителен кръг на третия по сила турнир, организиран от УЕФА - Лига на конференциите.

В първата среща за вечерта латвийския Ауда се справи с Клифтънвил от Северна Ирландия с 2:0 и след успеха преди седмица с 2:1, се класира напред с общ резултат 4:1.

Нататък унгарският Фехервар и Сумгаит от Азербейджан се превърнаха в единствените отбори, които не си отбелязаха. Крайни победители излязоха “маджарите”, които записаха успех в първия двубой с 2:1.

Дъждът от голове дойде в сблъсъка между шведския Хекен и Дюделанж от Люксембург, като скандинавците разгромиха скромния си съперник с 6:1. В първия мач шведите също не бяха пестеливи и в гостуването си прегазиха люксембургския тим с 6:2 и се класираха напред след общ резултат 12:3.

Продължения видяхме в двубоя между Аустрия (Виена) и финландския Илвес. Финладците бяха победили с 2:1 в първия мач, а сега австрийците отвърнаха на удара с победа с 3:2 и пратиха сблъсъка в две добавени времена по 15 минути. Там виенчани вкараха четвърти гол, но се пропукаха отново и след 120 минути игра резултатът бе 4:3, което прати мача в изпълнение на дузпи. При тях скандинавците демонстрираха повече устойчивост и победиха с 5:4.

Далеч по-малко затруднения имаше добре познатия у нас Спартак (Търнава), който надви с класическото 3:0 босненския ФК Сараево и след нулево равенство преди седмица в Западните Балкани, словаците се класираха за третия предварителен кръг.

Друга драма остана за последния мач за вечерта, в който черногорският Морнар Бар надделя с 2:1 в редовното време срещу сръбския Раднички. Първият мач бе завършил при минимална победа с 1:0 за Западните ни съседи, което изпрати двубоя в изпълнение на дузпи. Там сърбите се провалиха и отстъпиха с 3:4.